Knowledgebase

Go Back

بک آپ گیری خودکار در سرور Print this Article 

بک آپ گیری همواره یکی از امور مهم در تمامی زمنیه ها از جمله بحث میزبانی وب می باشد و این مورد زمانی که شما سرور مجازی VPS و یا سرور اختصاصی دارید به مراتب اهمیت بالاتری پیدا میکند.
برروی سرور های مجازی و سرور های اختصاصی این کار به عهده ی کاربر است، کاربرانی که کنترل پنل دارند کار ساده تری برای ست کردن بک آپ گیری اتوماتیک خواهند داشت و این کار را به کنترل پنل می سپارند و تنها در زمان های مشخص شده برای اطمینان از بک اپ گرفته شده موارد را بررسی می کنند.

اگر شما کنترل پنل سی پنل دارید به راحتی می توانید از طریق بخش ادمین آن یعنی WHM با ورود به بخش backup configuration تنظیم نمایید که چه روز های در هفته و حتی در ماه بک آپ گیری برای شما انجام شود، همچنین می توانید در قسمت cronjob ست نمایید که بک آپ گیری چه ساعتی از شبانه روز انجام شود و در صورتی که فضای جداگانه ای برای بک آپ داشته باشید می توانید تنظیم نمایید تا بعد از گرفته شدن بک آپ ها، خودکار توسط کنترل پنل به آن فضا منتقل شود و برروی سرور ذخیره نشود تا فضای سرور شما از بک اپ های روزانه یا هفتگی یا ماهانه پر نشود.

اگر جز کاربرانی هستید که از کنترل پنل دایرکت ادمین استفاده می نمایند، در بخش backup/transfer یا backup manager می توانید این مورد را تنظیم نمایید.
و برای دیگر کنترل پنل ها نیز در بخشی که تحت عنوان Backup وجود دارد این مورد قابل تنظیم است.

بعد از انجام تنظیمات این بخش، تنها در زمان مشخص بک آپ گیری را بررسی می نمایید که انجام شده باشد. تنها توجه داشته باشید، زمان بک آپ گیری خودکار را در ساعتی لحاظ کنید که بار ترافیکی برروی سایت های و سرور شما کمتر است و تغییرات بسیار کمی و بازدید کمی در آن لحظه وجود دارد، زیرا به صورت پیش فرض هنگام آغاز بک آپ گیری از اصل سرور و تمامی اکانت ها به دلیل تعدد اکانت های سرور، لود سرور بالا می رود و اگر همزمان با این مورد سرور شما نیز زیر ترافیک باشد انگاه لود آن به حدی بالا می رود که کنترل پنل به منظور جلوگیری از داون شدن و آسب به سرور، بک آپ گیری را قطع می کند و در این حالت بک آپ گیری شما ناقص رها می شود.

Was this answer helpful?

Related Articles

VPS چیست؟
  VPS مخفف ( Virtual Private Server ) یا سرور مجازی یک ماشین مجازی است که توسط خدمات میزبانی...
سرور اختصاصی چیست؟
    پیش از این در مورد VPS و یا همان سرور مجازی با شما سخن گفتیم. حال میخواهیم با شما در مورد...
سرور مجازی در مقابل سرور اختصاصی (مقایسه)
برای کسانی که راه اندازی یک سایت ساده و معمولی را در سر دارند هاست اشتراکی همیشه پاسخگو بوده است...
آموزش وب سایت پنل
در صورتی که کنترل پنل شما وب سایت پنل و یا mspcontrol می باشد می توانید از مقالات آموزشی ما در...
اینترانت چیست؟
اینترانت یک شبکه کامپیوتری است که از تکنولوژی و فناوری پروتکل اینترنت استفاده می کنند تا اطلاعات،...