مرکز آموزش

بازگشت به مرحله قبل

سیستم عامل چاپ این مقاله 

یا همان کامپیوتر شخصی ترکیبی ست از سخت افزار (انچه که قابل لمس باشد مانند صفحه کلید، مانیتور و PC CPU که مهمترین بخش است)(CPU: ریز تراشه ای که نرم افزار ها را اجرا میکند) و نرم افزارها که شما توانایی لمس انها را ندارید. از دیگر قسمت های مهم سخت افزار می توان به فضای حافظه (Hard drive) و Ram اشاره کرد.

 

سیستم عامل operating System سعی در تنظیم نرم افزار و سخت افزار به گونه ای دارد که بتوانند با هم امور را به خوبی انجام دهند.نرم افزار سیستم عامللینوکس یک سیستم عامل مثل یونیکس، ویندوز ویستا، ویندوز 7 و... . لینوکس مدلی بعد از سیستم عامل یونیکس است. یک سیستم عامل ان چیزی است که به هر کامپیوتری ویژگی های منحصر به فردی می بخشد. مثلا همانطور که در یک کامپیوتر ویندوز نصب و اجرا می شود در کامپوتر مشابه دیگر هم می توان لینوکس را نصب واجرا نمود. یکی ار مهمترین وظایف سیستم عامل بارگزاری (Load) نرم افزارهای تمام سخت افزار ها را مدیریت می کند و با دستور شما خواستتان را اجرا میکند. این دستورات را شخص کاربر با کلیک کردن بر روی گزینه ها و یا تایپ متن ها به نرم افزار می دهد.

 از طریق هارد به Memory است تا پردازنده بتواند نرم افزار را پردازش و اجرا نماید. تمامی فعالیت هایی که شما به وسیله ی کامپیوترتان انجام می دهید به خاطر توانایی های سیستم عامل است به گونه ای که در صورت بروز مشکلی در آن سیستم از کار افتاده , و شما مجبور به reset کردن سیستم خواهید شد. که خوش بختانه این اتفاق برای سیستم عاملی مثل لینوکس خیلی کم پیش می اید.سیستم عاملی مثل لینوکس یک سیستم عامل چند کاربره(multi User) محسوب میشود زیرا چندین کاربر به طور هم زمان می توانند چندین برنامه را اجرا کنند.امروزه اکثر سیستم عامل ها چند کاربره هستند اما در زمان های گذشته این امکان یک امتیاز بزرک برای ارائه دهندگان ان محسوب میشد.

آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

VPS چیست؟
  VPS مخفف ( Virtual Private Server ) یا سرور مجازی یک ماشین مجازی است که توسط خدمات میزبانی...
سرور اختصاصی چیست؟
    پیش از این در مورد VPS و یا همان سرور مجازی با شما سخن گفتیم. حال میخواهیم با شما در مورد...
سرور مجازی در مقابل سرور اختصاصی (مقایسه)
برای کسانی که راه اندازی یک سایت ساده و معمولی را در سر دارند هاست اشتراکی همیشه پاسخگو بوده است...
آموزش وب سایت پنل
در صورتی که کنترل پنل شما وب سایت پنل و یا mspcontrol می باشد می توانید از مقالات آموزشی ما در...
اینترانت چیست؟
اینترانت یک شبکه کامپیوتری است که از تکنولوژی و فناوری پروتکل اینترنت استفاده می کنند تا اطلاعات،...