مرکز آموزش

بازگشت به مرحله قبل

آماده سازی ناحیه کاربری نماینده جهت ارسال سفارش و ثبت اولین دامنه (راهنما شماره 4) چاپ این مقاله 

 

آماده سازی ناحیه کاربری نماینده جهت ارسال سفارش و ثبت اولین دامنه

o    اطلاعات رابط های مالی، اداری و فنی دامنه های بین المللی که از سمت ماژول نمایندگی دامنه شما به Server.ir ارسال شود طبق اطلاعات مالک حساب کاربری ناحیه کاربری شما در Server.ir ثبت خواهد شد. بنابر این پیش از ثبت اولین دامنه، اطلاعات ناحیه کاربری خود را ویرایش نموده و اطلاعات کامل با کاراکتر های انگلیسی (زیرا برخی پسوندهای بین المللی امکان استفاده از کاراکترهای فارسی به عنوان اطلاعات رابط های دامنه ها را پشتیبانی نمی کنند) در این بخش یادداشت بفرمایید. لطفاً توجه داشته باشید به دلیل مورد مذکور تمام اطلاعات مالک حساب کاربری مربوط به نمایندگان دامنه Server.ir از طریق Whois دامنه هایی که توسط ایشان ثبت می گردد قابل مشاهده می باشد بنابر این اطلاعات خصوصی خود را در این بخش یادداشت نفرمایید.

*     مطابق توضیحات فوق، در صورت تغییر اطلاعات مالک حساب کاربری Server.ir، اطلاعات رابط های اداری، مالی و فنی تمام دامنه های بین المللی که ثبت نموده اید و خواهید نمود تغییر خواهد کرد بنابر این حتماً دقت نمایید که از تغییر بی دلیل و یا بدون توجه به موضوع فوق خودداری نمایید و یا پیش از انجام هر تغییری از طریق بخش تیکتینگ واحد پشتیبانی با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

o       و آخرین نکته این که با ارسال سفارش از سمت ماژول نمایندگی خود به Server.ir متناسب با تعرفه خدمات مطرح شده، مبلغ مورد نیاز از موجودی حساب کاربری شما در Server.ir کسر و خدمات مدنظر به صورت خودکار اجرا خواهد شد. بنابر این مطابق قوانین و شرایط همکاری، نمایندگان موظف هستند همواره ماژول نمایندگی دامنه خود در Server.ir را تا زمان مورد نیاز کاربران خود تمدید نموده و علاوه بر این به میزان مورد نیاز خدمات خود، در حساب کاربری مبلغ موجودی را پس انداز نموده باشد تا هنگام سفارش کاربران، به صورت خودکار و بدون بروز خطای کم بودن موجودی نماینده، سفارشات انجام گردد. همچنین به منظور شارژ ناحیه کاربری خود در Server.ir به راحتی میتوانید به بخش افزودن موجودی مراجعه نمایید.

*   لطفاً توجه داشته باشید تمام شرایط و قوانین همکاری Server.ir بر روی وبسایت رسمی Server.ir ذکر گردیده است و در مراحل سفارش این خدمات توسط شما نماینده عزیز مطالعه و پذیرفته است. همچنین Server.ir این حق را برای خود محفوظ نگه داشته است که در بازه های زمانی مورد نیاز شرایط و قوانین را بر روی سایت اصلاح نماید، بنابر این حتماً در بازه های زمانی معین و هنگام تمدید نمایندگی به بخش شرایط و قوانین سایت Server.ir مراجعه نموده و از آگاهی کامل نسبت به موارد مذکور دقت حاصل فرمایید.

*    مرکز ثبت دامنه های ملی (ایرنیک به نشانی NIC.ir) در زمان نگارش این راهنما، هر شب از ساعت 23 تا 00:30 به دلیل انجام فرآیند های فنی خود غیرفعال می باشد بنابر تمام سفارشات ثبت، تمدید و انتقال دامنه های ملی در بازه زمانی مذکور انجام نخواهد شد و پس از بازه مذکور قابل پیگیری خواهد بود.

*     پس از نصب ماژول مذکور در مراحل سفارش دامنه های ملی، پنج گزینه به مراحل سفارش اضافه خواهد شد. اولین گزینه nichandle است که شناسه ایرنیک مالک دامنه خواهد بود، سه گزینه بعدی به ترتیب رابط های اداری، فنی و مالی دامنه می باشد که مطابق قوانین ایرنیک در مراحل ثبت باید امکان تغییر آن توسط کاربر وجود داشته باشد اما به درج توضیح می توانید این موضوع را به مخاطبین مجموعه خود منتقل نمایید که در صورتی که این سه فیلد را خالی بگذراند با استفاده از شناسه نمایندگی پیشفرض تکمیل خواهد شد (که در صورتی که مطابق راهنما شما شناسه خود را در بخش مدیریت ماژول تنظیم نموده باشید، نماینده دامنه شما خواهید بود و در صورتی که شناسه ایرنیک خود را تنظیم نفرمایید از شناسه ایرنیک ایده پردازان استفاده خواهد شد.). همچنین لازم به ذکر است این مقادیر با پارامترهای مذکور نمایش داده می شوند و به منظور سهولت و کاربرپسند بودن مراحل سفارش، می توانید به فولدر lang موجود در محل نصب WHMCS خود مراجعه نموده و به ترتیب عبارات irnicHandle، irnicadmin، irnictech، irnicbill را مطابق سایر عبارات این فایل و استاندارد WHMCS به فایل مذکور اضافه و ترجمه یا معادل مورد علاقه خود را تنظیم نمایید. در نتیجه هنگام مشاهده صفحات فوق عبارات ترجمه شده شما به کاربران نمایش داده خواهد شد.

o     هم اکنون سیستم شما با موفقیت به Server.ir متصل شده است و آماده فعالیت می باشید. سفارشات ثبت، تمدید و انتقال تمام پسوندهای دامنه ها را از کاربران خود اخذ و به صورت آنلاین انجام دهید. همراهی شما افتخار ما است.

لازم به ذکر است تمام توضیحات موارد مذکور فوق، استانداردترین حالت ممکن برای ارائه خدمات نمایندگی دامنه می باشد و تمام سایر ماژول های نمایندگی دامنه استاندارد جهان نیز تا حد بسیار زیادی با همین فرآیند فعالیت می کنند اما به منظور سهولت شما کاربر عزیز تمام موارد مذکور با جزئیات کامل تقدیم حضور گردید تا سوالات احتمالی شما پاسخ داده شود. همچنین توضیحات اجرایی دامنه ها نیز بدین صورت تقدیم حضور می گردد:

 

ü      ثبت دامنه 

o       دامنه های بین المللی

مطابق موارد مذکور در راهنمای آماده سازی سیستم نمایندگی دامنه، تمامی پسوند های دامنه های بین المللی که از طریق سیستم ماژول نمایندگی دامنه WHMCS شما به Server.ir ارسال شوند دارای مشخصات زیر خواهد بود:

1.       صاحب امتیاز دامنه یاRegistrar  دامنه،End User  یا کاربر نهایی شما و مالک دامنه خواهد بود.

2.       رابط های اداری، مالی و فنی (Admin، Billing وTech ) همگی شما یا در سناریو کلی،Reseller  تعریف خواهد شد.

v  اطلاعات ثبت کننده دامنه های بین المللی دقیقا اطلاعاتی است که کاربر در هنگام ثبت دامنه در WHMCS شما وارد کرده است. در نتیجه پیش از ثبت دامنه میتوانید پروفایل کاربر خود را ویرایش نمایید تا دامنه با اطلاعات جدید ثبت گردد.

v  همانطور که پیش از این ذکر شد، همگی اطلاعات نماینده دامنه های بین المللی از پروفایل شما در Server.ir فراخوانی میگردد در نتیجه مطئن شوید در مراحل قبل اطلاعات خود در سایت  Server.irرا به صورت کامل و دقیق وارد کرده باشید و از ویرایش بدون دقت به تمام جوانب آن خودداری نمایید.

v  پس از ثبت دامنه های بین المللی، ایمیل انگلیسی زبانی برای ایمیل صاحب امتیاز دامنه ارسال خواهد شد که برای فعالسازی نهایی و امکان استفاده از دامنه، کاربر باید بر روی لینک موجود در ایمیل کلیک نموده و پس از مشاهده صفحه با گزارش سبزرنگ تأیید موفق دامنه قادر به استفاده از دامنه خواهد بود. برای باز کردن لینک مذکور نیاز هست که کاربر با آی پی خارج از ایران نسبت به کلیک بر روی لینک مذکور اقدام نماید. لازم به ذکر است پس از تغییر هر یک از اطلاعات صاحب امتیاز یا رابط های مالی، اداری و فنی دامنه هم مجدداً ایمیل مشابهی ارسال خواهد شد که به منظور استفاده مجدد از دامنه نیاز به تأیید آن ایمیل می باشد.

o         دامنه های ملی (تمام پسوندهای منتهی به ir)

1.    صاحب امتیاز دامنه همانند دامنه های بین المللی کاربر شما یا همانEnd User  می باشد. با این تفاوت که اطلاعات مالک دامنه از اطلاعات حساب کاربری ایشان خوانده نمی شود، بلکه اطلاعات مربوط به شناسه ایرنیک که کاربر شما در مراحل سفارش اعلام کرده است، استفاده خواهد شد.

2.    رابط های اداری، مالی و فنی (Admin، Billing وTech ) در صورتی که در تنظیمات ماژول، شناسه خود را ست کرده باشید به اسم شما ثبت خواهند گردید و در غیراینصورت با شناسه نمایندگی Server.ir جایگزین خواهد شد.

3.    تمامی رابط های مجاز شناسه ایرنیک که کاربر به عنوان صاحب امتیاز دامنه خود وارد می نماید، در سایت  NIC.ir حتما باید بر روی عبارت (خودم و نمایندگان) تنظیم شده باشد تا دسترسی ثبت دامنه برای ما وجود داشته باشد.

<p class="MsoListParagraphCxSpMiddle" dir="RTL" style="mso-add-space: auto

آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

نحوه اخذ نمایندگی دامنه
سوال : برای گرفتن نمایندگی دامنه باید چه کاری انجام دهم؟پاسخ : در خصوص نمایندگی دامنه با پرداخت...
نصب و فعال سازی ماژول نمایندگی دامنه (راهنما شماره 2)
    نصب و فعال سازی ماژول نمایندگی دامنه: o       از تمام فایل ها و دیتابیس سیستم WHMCS خود یک...
تنظیمات اولیه ثبت دامنه در سیستم WHMCS نماینده (راهنما شماره 3)
تنظیمات اولیه ثبت دامنه در سیستم WHMCS نماینده o       پس از انجام مراحل قبل و پیش از امکان ثبت...
نصب و راه اندازی اولیه سیستم مدیریت مشتری WHMCS (راهنما شماره 1)
     نصب و راه اندازی اولیه سیستم مدیریت مشتری WHMCS برای نصب و استفاده از ماژول نمایندگی به...
آیا Function update در ماژول نمایندگی دامنه پشتیبانی می شود؟
برای دامنه های ملی به روز رسانی پشتیبانی نمی شود (این ویژگی در ایرنیک قرار ندارد.)به صورت کلی هر...