مرکز آموزش

بازگشت به مرحله قبل

چگونگی ایجاد Sub Domain بر روی هاست دیگر چاپ این مقاله 

ساختن زیر دامنه (sub domain) بهترین راه برای ایجاد یک ادرس به یاد ماندنی از سایت شماست. برای مثال زمانی که میخواهید یک قسمت منحصر به فرد برای سایتتان ایجاد کنید (ساخت یک فوریوم یا بلاگ) sub domain بهترین گزینه است. روش زیر برای ساختن ساب دامین در کنترل پنل سی پنل است که البته در Direct adminِ هم حدودا به همین شکل وبه همین اسانی صورت می گیرد.

لازم به ذکر است این مقاله در مورد آموزش چگونگی هدایت یک ساب دامین یا زیردامنه به هاستی غیر از هاست دامنه اصلی می باشد. برای مثال شما فرض کنید که دامنه اصلی name.com خود را بر روی یک سرور در کشور امریکا میزبانی می کنید و حالا در نظری بلاگی برای خود ایجاد نمایید که هاست آن متفاوت از هاست دامنه اصلی باشد به طوری که با میزبانی blog.name.com بر روی هاست دیگری که به طور مثال در داخل ایران می باشد، مانع از قطع ارتباط شما با کاربرانتان شوید تا در صورتی که هاست اصلی شما دچار مشکلی شد شما بتوانید از طریق این بلاگ که نشانی از سایت خودتان می باشد با کاربران در ارتباط باشید.

برای ساخت ساب دامین وارد کنترل پنل مدیریت هاستینگ دامنه اصلی خود شوید، و یک ساب دامین" مثلا به نام "blog" ایجاد نمایید

و از طریق بخش Advance DNS zone editor که در صفحه Home کنترل پنل می باشد آن را ساب دامین را ویرایش نموده و به آی پی سروری که می خواهید که هاست بر روی آن قرار بگیرد هدایت نمایید. حال وارد اکانت هاستینگ دوم خود که قصد دارید بلاگ شما در آنجا میزبانی گردد شوید و یک ساب دامنه دقیقاً به همان نام زیردامنه ای که در هاست اصلی ساختید ایجاد نمایید. کار تمام شد. در نتیجه اجرای همین فرآیند کوتاه دامنه اصلی سایت شما بر روی یک هاست و ساب دامین یا زیردامنه مدنظر در هاست دیگری میزبانی خواهد شد که در نهایت موجب کاهش احتمال قطع راه های ارتباطی شما با کاربرانتان خواهد شد. البته واضح است که انجام این گونه فرآیند ها از دید کلی صحیح و استاندارد نمی باشد چرا که این نوع میزبانی موجب ایجاد برخی مشکلات در انجام اموری که نیاز به برقراری ارتباط بین فایل های دامنه و زیردامنه یا... دارند خواهد شد اما به مراتب برای برخی اهداف نیز مانند هدفی که در بالاتر ذکر شد موجب افزایش ضریب اطمینان مدیران سایت خواهد شد. همچنین برای راهنمایی بیشتر می توانید با تیم پشتیبانی شرکت میزبان خود ارتباط برقرار نمایید.

آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

ثبت شناسه در ایرنیک
 شما می توانید جهت ساخت شناسه ایرنیک ، از سایتی که در ادامه خدمت حضورتان اعلام میگردد استفاده...
چگونه رابط های مجاز را در ایرنیک تعیین کنم؟
هنگامی که شما قصد دارید تا دامنه ای ملی (IR.) را به ثبت برسانید، از شما شناسه ایرنیک درخواست می...
ثبت یا خرید و فروش یک دامنه خوب
دامنه در دنیای مجازی حکم پیش نیازی بنیادین برای شروع فعالیتی جهانی را دارد. روشن است که این دامنه...
Domain (دامنه) چیست؟
دامنه ها یا دامین ها، عواملی هستند برای شناساندن یک یا تعدادی از ip آدرسها... . برای مثال، دامنه...
ثبت دامنه فارسی
 میزبان تارنمای ایران مفتخر است اعلام دارد امکان ثبت دامنه های فارسی (مثال: com.سرور.www) را نیز...