مرکز آموزش

بازگشت به مرحله قبل

Ping چیست؟ چاپ این مقاله 

در شبکه کامپیوتر Ping روش خاص و ویژه ای برای ارسال پیام ها از کامپیوتر یا سیستمی به سیستم دیگر است.اما دقیقا Ping Test چیست و چگونه کار می کند؟
زمانی که شما ازمون ping را انجام می دهید نتیجه هر چه که باشد تعیین کننده ی وصل بودن ارتباط شما با کامپیوتر دیگری در شبکه است.اگر شبکه ارتباطی به درستی ایجاد شده باشد، Ping test زمان تاخیر یا همان (technical term for delay) بین 2 کامپیوتر را نیز تعیین می کند.شما می توانید از Ping test برای عیب زدایی از مشکلات اتصال به شبکه خانگی استفاده نمایید.Ping test به طور معمول برای اندازه گیری میزان تاخیر در سرور های اینترنتی برای مثال سرور های بازی یا گیم استفاده می شود.
ویندوزهای مایکروسافت همگی نرم افزار Ping test را دارا می باشند. تنها کافیست  بر روی گزینه ی Start بروید و Command) CMD)  را در قسمت Search جست و جو نمایید.با باز کردن CMD صفحه ی سیاهی برای شما نمایش داده خواهد شد.حال کلمه ی Ping را تایپ کنید و بر روی کلید Space کلیک کنید سپس دامنه ی خود و یا ادرس IP را وارد نمایید.نتیجه ی این تست تایید اتصال موفق شما است به همراه تعدادی شماره که نشان دهنده ی میزان تاخیر در میلی ثانیه است.

 
زمانی که شما دستور ping را صادر می کنید پک پکیج به سروری که دامنه شما بر روی ان قرار دارد ارسال می شود و برمی گردد.کاری که ping در این حین انجام می دهد محاسبه ی زمان رفت و برگشت و تاخیر ان است .این ازمایش 4 بار تکرار می شود و میانگین ان در پایان نمایش داده می شود.به عددی که در پایان نمایش داده می شود Ping Time گفته می شود.کم یا زیاد بودن این عدد به عوامل مختلفی از جمله کیفیت و سرعت اتصال شما به شبکه بستگی دارد، به همین دلیل به طور دقیق نمی توان معلوم کرد که چه Ping time خوب و کدام ضعیف است.اما به صورت کلی ping time کمتر از 50 میلی ثانیه بسیار عالی است.بین 50 تا 100 میلی ثانیه خوب محسوب می شود و از 150 به بالا معمولی به شمار می اید.برای مثال ping time 200 میلی ثانیه رقم ضعیفی نیست برای یک سایت معمولی اما مثلا در سرور های بازی اینping time باعث تاخیر و به اصطلاح LAG خواهد شد.
پس نتیجه ای که در پایان می توان گرفت این است  که هر سروری ping time متفاوتی دارد و خوب یا بد بودن Ping Time به فعالیتی که قصد انجامش را در زمان انلاین بودن دارید باز می گردد.
با دانشنامه های Server.ir همراه باشید.
 
 
 

آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

VPS چیست؟
  VPS مخفف ( Virtual Private Server ) یا سرور مجازی یک ماشین مجازی است که توسط خدمات میزبانی...
سرور اختصاصی چیست؟
    پیش از این در مورد VPS و یا همان سرور مجازی با شما سخن گفتیم. حال میخواهیم با شما در مورد...
سرور مجازی در مقابل سرور اختصاصی (مقایسه)
برای کسانی که راه اندازی یک سایت ساده و معمولی را در سر دارند هاست اشتراکی همیشه پاسخگو بوده است...
آموزش وب سایت پنل
در صورتی که کنترل پنل شما وب سایت پنل و یا mspcontrol می باشد می توانید از مقالات آموزشی ما در...
اینترانت چیست؟
اینترانت یک شبکه کامپیوتری است که از تکنولوژی و فناوری پروتکل اینترنت استفاده می کنند تا اطلاعات،...