مرکز آموزش

بازگشت به مرحله قبل

نحوه دریافت گواهینامه SSL چاپ این مقاله 

به منظور ثبت سفارش و دریافت گواهینامه SSL، اولین نکته این است که دامنه ای که می خواهید برای آن گواهینامه اخذ نمایید باید بین المللی باشد. نکته ی بعدی این است که ابتدا باید در سایت Server.ir ثبت نام نموده و ناحیه کاربری ایجاد نمایید. پس از انجام این کار به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید :

1)     در سایت Server.ir، از نوار بالایی گزینه ی سایر را انتخاب نمایید و در مواردی که زیر آن نمایش داده می شود، گزینه ی فروش گواهینامه را برگزینید.

2)     در صفحه ی بعد انواع گواهینامه های SSL که توسط ما ارائه می شود را با ذکر جزئیات و ویژگی های هر کدام و قیمت های یکساله، دو ساله و سه ساله آن ها را مشاهده می فرمایید. 

3)     پس از انتخاب گواهینامه مد نظر، برای سفارش و ورود به مرحله بعد، بر روی گزینه ی اخذ گواهینامه که در زیر هر کدام جداگانه وجود دارد کلیک نمایید.

4)     در مرحله بعد وارد سبد خرید می شوید که در این قسمت، نوع دامنه مد نظر در بالا مشخص شده است ، در قسمت بعدی نوع دوره مد نظر را انتخاب می نمایید (یکساله ،دوساله ، سه ساله )  و در قسمت بعدی، دامنه ای که این گواهینامه را برای آن می خواهید تهیه نمایید (همانطور که اشاره شد، دامنه باید بین المللی باشد ) را وارد می نمایید و گزینه ی ادامه که در مستطیل آبی رنگ قرار دارد را کلیک می نمایید تا وارد مرحله بعدی شوید. (همچنین در همین صفحه، در قسمت سمت چپ، مجددا مشخصات گواهینامه و مبلغ آن ذکر گردیده است )

5)     در مرحله بعد وارد صفحه بازبینی مجدد و پرداخت نهایی می شوید، در این صفحه مجددا نوع گواهینامه انتخاب شده همراه با قیمت و دوره آن نمایش داده می شود، که در جلوی آن گزینه ی ویرایش وجود دارد تا در صورت تغییر نظر خود بتوانید به راحتی نوع گواهینامه را تغییر دهید و لازم به بازگشت به صفحه اول نباشد.

در زیر، قسمتی وجود دارد به منظور اینکه اگر کد تخفیف در اختیار دارید، در آن قسمت وارد نموده و از تخفیف برخوردار شوید. و در منوی سمت چپ، خلاصه سفارش آورده شده است که در زیر گزینه ی سبز رنگ سفارش، می توانید سفارش های دیگری نیز به راحتی در این قسمت اضافه نمایید. در انتها در این قسمت گزینه ی سفارش را زده تا وارد مرحله بعد شوید.

6)     در صفحه بعد، اگر در سایت ما ثبت نام نکرده باشید، از شما اطلاعات برای ثبت نام در خواست می کند. همچنین اگر قبلا ثبت نام کرده باشید و ناحیه کاربری ایجاد کرده باشید می توانید از گزینه ی مربوطه استفاده نمایید تا اطلاعاتتان نمایش داده شود.

لازم به ذکر است که در این قسمت باید اطلاعات خود از قبیل، نام ، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه، آدرس ( به صورت کامل تا شماره پلاک منزل ) و کد پستی صحیح و معتبر خود را به صورت کامل وارد نمایید .و در انتهای این صفحه حتما می بایست قوانین همکاری با ما را به صورت کامل مطالعه فرمایید و در صورت موافقت ،تایید نمایید که آن را پذیرفته اید و رعایت می نمایید.همچنین در منوی سمت چپ، برای دسترسی راحت تر شما عزیزان، محصولات لیست شده اند که می توانید در صورت نیاز برای سفارش محصول، به راحتی از این منو استفاده نمایید.

(دیگر عملیات مانند تمدید دامنه ، ثبت دامنه جدید ، انتقال دامنه را نیز می توانید مشاهده نمایید)لازم به ذکر است، در مرحله ای که اطلاعات شما را نمایش میدهد باید اطلاعات را به لاتین تغییر دهید و حتما شهر و کشور را غیر از ایران وارد نمایید ( به دلیل وجود تحریم ها ، اگر کشور ایران وارد شود ،گواهینامه صادر نمی شود.) و توجه داشته باشید که این اطلاعات پس از دریافت گواهینامه در هیچ قسمتی نمایش داده نخواهند شد. و در نهایت پس از تکمیل موارد بالا ، کلید تکمیل سفارش را زده و وارد درگاه بانک می شوید و پس از پرداخت در سفارش های شما گواهینامه مورد نظر ایجاد می شود که حال باید ادامه مراحل که مربوط به دریافت کد CSR و ... می شود را انجام دهید. 

در ادامه مراحل ایمیلی از سوی مرکز صادر کننده گواهینامه برای کاربر می آید که حاوی فایلی با پسوند .cert می باشد.

مشاهده این فایل به این معنا می باشد که فرآیند سفارش گواهینامه با موفقیت انجام شده است و تنها موردی که باقی می ماند نصب گواهینامه برروی دامنه مورد نظر می باشد که می توانید مقاله آموزشی مربوط به این قسمت را در لینک آن که مربوط به دانشنامه است مطالعه نمایید. 

آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

طریقه نصب SSL در DirectAdmin
در صورتی که از کنترل پنل DirectAdmin استفاده می فرمایید  و می خواهید از گواهینامه SSL استفاده...
SSL چیست؟
    SSL مخفف کلمه ی Secure Socket Layer است (لایه ی امنیتی ایمن) که توسط شرکت Netscape در سال...
طریقه نصب گواهینامه SSL در cPanel
پس از خرید گواهینامه SSL و دریافت ایمیل محتوای فایلی با پسوند .cert از مرکز صادر کننده...
نصب SSL در وب سایت پنل
برای نصب SSL برروی وب سایت پنل، همانطور که قبلا گفته شد در سرور های ویندوزی برای نصب SSL نیاز...
آیا در هاست های اشتراکی لینوکس شما ، SNI غیر فعال هست
سوال : گفته می شود برروی هاست های اشتراکی SNI فعال نیست چون باگ دارد و باید ip اختصاصی بخرم. نظر...