مرکز آموزش

بازگشت به مرحله قبل

مدارک مورد نیاز و نحوه اخذ گواهینامه EV SSL چاپ این مقاله 

در صورتی که تمایل به ثبت نام رسمی شرکت خود در کنار دامنه دارید، تنها گواهینامه های EV این ویژگی را برای شما به ارمغان خواهند آورد که البته با توجه به نیاز ارائه مدارک جهت اخذ این نوع گواهینامه ها و به دلیل تحریم ها و عدم ارائه گواهینامه SSL به دامنه های .ir و یا شرکت های ایرانی توسط شرکت های معتبر و مطرح ارائه دهنده خدمات SSL، الزاما نیاز به خدمات کمپانی هایی که با شرکت ها و هویت های ایرانی نیز همکاری می کند می باشد و Server.ir مفتخر است که اعلام نماید همکار تجاری و رسمی چنین مراکزی محسوب میگردد.

لازم به ذکر است که گواهینامه های EV کمپانی TurkTrust تنها دامنه اصلی (Main domain) را سبز رنگ خواهند نمود و در صورتی که میخواهید زیر دامنه ها (Sub domain) سایت شما نیز دارای گواهینامه (بدون نماد سبز رنگ) باشند، می بایست از گواهینامه های Wild card نیز استفاده بفرمایید. مدارک دقیق برای این گواهینامه های ملی (منظور گواهینامه هایی است که برای دامنه های ir گرفته می شوند یا با مدارک ثبت شرکت ایرانی خواهند بود) را واحد فروش مطلع هست اما فکر می کنم صرفاً مدارکی از قبیل اسکن پاسپورت معتبر مدیر عامل, ترجمه رسمی روزنامه رسمی شرکت و ثبت شرکت و تکمیل فرم مرکز ثبت, نیاز باشد.

اما اگر دامنه شما با پسوندی غیر ir باشد و مدارک ثبت شرکت خارج ایران داشته باشید بدین منظور معمولاً فرآیند صدور بین 7 تا 14 روز کاری زمان می برد و البته لازم به ذکر است که در صورتی که مدارک و مستندات در مراحل متفاوت ناقص یا دارای خطا باشند ممکن است این زمان افزایش یابد. در کل 4 نوع اصلی فرآیند در طی مراحل فعالسازی گواهینامه SSL از شما درخواست خواهد شد:

1- دسترسی به ایمیل admin@domain.tld که ایمیل ادمین سایتی می باشد که تمایل به تهیه گواهینامه SSL برای آن دارید و تأیید هویت مالک دامنه مدنظر که قصد تهیه گواهینامه برای آن را دارید.

2- تکمیل و ارسال فرم هایی که مرکز صدور گواهینامه EV که در حال حاضر برای گواهینامه های EV بین المللی مرکز Comodo می باشد برای شما ارسال خواهد نمود.

3- ارسال مستندات مربوط به ثبت شرکت خود در کشورهای خارج از تحریم های بین المللی به مرکز مربوطه که در نتیجه با فرم های مذکور در شماره 2 تطبیق داده خواهند شد.

4- و در نهایت به منظور تأیید رسمی مستندات ارسالی شما نیاز به لینک از سایت آنلاین مرکز رسمی ثبت شرکت های کشوری که شرکت شما در آنجا ثبت شده است و وبسایت بین المللی D&B، می باشد. همچنین به عنوان راهکار به جای این مورد می توانید یک نامه رسمی ممهور به مهر و امضای وکیل بین المللی در خصوص تأیید اطلاعات آدرس، شماره تماس و نام مندرج در فرم ثبت شرکت خود تهیه فرمایید.

لازم به ذکر است این موارد مسیر کلی است که نیاز می باشد و در صورتی که متناسب با نوع مدارک شما، کشور ثبت شرکت و... راهکار جایگزینی برای موارد فوق در نظر گرفته شده باشد می توانید موارد خاص را اعلام نمایید

آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

طریقه نصب SSL در DirectAdmin
در صورتی که از کنترل پنل DirectAdmin استفاده می فرمایید  و می خواهید از گواهینامه SSL استفاده...
SSL چیست؟
    SSL مخفف کلمه ی Secure Socket Layer است (لایه ی امنیتی ایمن) که توسط شرکت Netscape در سال...
نحوه دریافت گواهینامه SSL
به منظور ثبت سفارش و دریافت گواهینامه SSL، اولین نکته این است که دامنه ای که می خواهید برای آن...
طریقه نصب گواهینامه SSL در cPanel
پس از خرید گواهینامه SSL و دریافت ایمیل محتوای فایلی با پسوند .cert از مرکز صادر کننده...
نصب SSL در وب سایت پنل
برای نصب SSL برروی وب سایت پنل، همانطور که قبلا گفته شد در سرور های ویندوزی برای نصب SSL نیاز...