Knowledgebase

Go Back

چگونگی ایجاد Sub Domain بر روی هاست دیگر Print this Article 

ساختن ساب دامین (sub domain) بهترین راه برای ایجاد یک ادرس به یاد ماندنی از سایت شماست. برای مثال زمانی که میخواهید یک قسمت منحصر به فرد برای سایتتان ایجاد کنید (ساخت یک فوریوم یا بلاگ) sub domain بهترین گزینه است. روش زیر برای ساختن sub domain در کنترل پنل cPanel است که البته در Direct adminِ هم حدودا به همین شکل وبه همین اسانی صورت می گیرد.
لازم به ذکر است این مقاله در مورد آموزش چگونگی هدایت یک sub domain یا زیردامنه به هاستی غیر از هاست دامنه اصلی می باشد. برای مثال شما فرض کنید که دامنه اصلی name.com خود را بر روی یک سرور در کشور امریکا میزبانی می کنید و حالا در نظری بلاگی برای خود ایجاد نمایید که هاست آن متفاوت از هاست دامنه اصلی باشد به طوری که با میزبانی blog.name.com بر روی هاست دیگری که به طور مثال در داخل ایران می باشد، مانع از قطع ارتباط شما با کاربرانتان شوید تا در صورتی که هاست اصلی شما دچار مشکلی شد شما بتوانید از طریق این بلاگ که نشانی از سایت خودتان می باشد با کاربران در ارتباط باشید.
برای ساخت sub domain  وارد کنترل پنل مدیریت هاستینگ دامنه اصلی خود شوید، و یک sub domain" مثلا به نام "blog" ایجاد نمایید.
و از طریق بخش Advance DNS zone editor که در صفحه Home کنترل پنل می باشد آن را sub domain را ویرایش نموده و به آی پی سروری که می خواهید که هاست بر روی آن قرار بگیرد هدایت نمایید. حال وارد اکانت هاستینگ دوم خود که قصد دارید بلاگ شما در آنجا میزبانی گردد شوید و یک sub domain دقیقاً به همان نام زیردامنه ای که در هاست اصلی ساختید ایجاد نمایید. کار تمام شد. در نتیجه اجرای همین فرآیند کوتاه دامنه اصلی سایت شما بر روی یک هاست و sub domain یا زیردامنه مدنظر در هاست دیگری میزبانی خواهد شد که در نهایت موجب کاهش احتمال قطع راه های ارتباطی شما با کاربرانتان خواهد شد. البته واضح است که انجام این گونه فرآیند ها از دید کلی صحیح و استاندارد نمی باشد چرا که این نوع میزبانی موجب ایجاد برخی مشکلات در انجام اموری که نیاز به برقراری ارتباط بین فایل های دامنه و زیردامنه یا... دارند خواهد شد اما به مراتب برای برخی اهداف نیز مانند هدفی که در بالاتر ذکر شد موجب افزایش ضریب اطمینان مدیران سایت خواهد شد. همچنین برای راهنمایی بیشتر می توانید با تیم پشتیبانی شرکت میزبان خود ارتباط برقرار نمایید.

Was this answer helpful?

Related Articles

FTP چیست؟
بدون شک اصطلاح FTP  را خیلی شنیده اید اما شاید هیچگاه در پی یافتن معنی و کاربرد آن نبوده اید! در...
نحوه اتصال به پروتکل FTP
چندی پیش مقاله ای منتشر کردیم و در آن به اینکه پروتکل FTP چیست پرداختیم و این پروتکل را به شما...
آموزش ساخت اکانت FTP در هاست
 در چند مقاله قبل در خصوص اینکه چگونه به اکانت FTP متصل شویم و یا اینکه اصلا پروتکل FTP چیست به...
هاست و وب هاستینگ چیست؟
 خدمات میزبانی وب نوعی از خدمات میزبانی اینترنت می باشد که امکان معرفی سازمان ها و اشخاص را در...
تفاوت هاست ویندوز و لینوکس
با توجه به اینکه هدف ما، معرفی خدمات هاست و میزبانی می باشد، در نظر داریم در این مطلب به زبانی...