آموزش ساخت Name Server برای سرور

به منظور ایجاد نیم سرور اختصاصی برای استفاده در سرور مجازی خود و اتصال دامنه خود به سرور مجازی، نیاز به انجام تغییراتی در سمت سرور و همچنین در بخش ثبت دامنه هست.

1. در سمت دامنه:
ابتدا باید به کنترل پنل مدیریت دامنه خود در جایی که آن را ثبت نموده اید بروید و دو رکورد NS ایجاد نمایید.
نام رکورد NS را نیم سرور اختصاصی مدنظر خود قرار دهید و value آن را برابر آی پی سرور قرار دهید. توجه نمایید که دامنه های ir. در کنترل پنل ایرنیک ویژگی ایجاد رکورد ندارند بنابراین بهتر است از دامنه های بین المللی استفاده نمایید اما به هر حال در صورتی که دامنه ir. برای نیم سرور در نظر دارید، باید نام کارگزار را برابر نیم سرور اختصاصی مدنظر و آی پی کارگزار را برابر آی پی سرور قرار دهید.

2. در سمت سرور:
باید DNS Server مورد استفاده سرور خود و یا کنترل پنل هاستینگی که نصب نموده اید را باز نمایید و دو رکورد از نوع NS و دو رکورد از نوع رکورد A ایجاد نمایید که نام آنها و مقدار آنها دقیقاً برابر مقادیری که در سمت دامنه ایجاد نموده اید باشد. همچنین در صورتی که کنترل پنل هاستینگی بر روی سرور مجازی خود نصب ننموده اید، با توجه به سیستم عامل خود می توانید از DNS Server های آن سیستم عامل استفاده نموده و رکوردهای مذکور را مطابق آنچه ذکر شده است برای نیم سرورهای اختصاصی خود ایجاد نمایید و سپس مدتی صبر نمایید تا این تغییرات توسط مراکز DNS شناخته شود. از آن پس هر دامنه که در سرور شما اضافه گردد و نیم سرور آن نیز بر روی نیم سرور شما ست گردد، با موفقیت سرور شما را نمایش خواهد داد.

همچنین میتوانید برای اطلاعات بیشتر از لینک های زیر و بخش مقالات سایت نیز استفاده بفرمایید :

آشنایی کامل با NameServer

ساخت نیم سرور(name server) در ایرنیک

Was this answer helpful?
Related Articles